Dôležité odkazy na webstránky:

Taliansko, Scandicci - Európsky príkaz na zablokovanie účtov

  Číslo: 
  CI/2018/06
  Druh: 
  viacdenný
  Typ: 
  Zahraničné semináre
  Miesto konania: 
  School for the Judiciary, Italy
  Termín: 
  24. Október 2018 - 9:00 - 25. Október 2018 - 14:00
  Dátum uzávierky prihlášky: 
  25. Máj 2018

   

  Popis:

  The course aims at providing participants with a detailed and practical knowledge of the European Account Preservation Order (EAPO) procedure, created under Regulation (EU) No 655/2014 of 15 May 2014 in order to facilitate cross-border debt recovery in civil and commercial matters. Speakers will discuss issues such as the scope of application of the procedure, the conditions subject to which a preservation order can be granted, the enforcement of the order in Member States other than the Member State where the order was rendered, and the safeguards whereby the debtor is protected against possible abuses by the claimant. Workshop sessions will be devoted to the operation of the standard forms annexed to the Regulation and to the procedural treatment of applications. A roundtable will take place during the course focusing on the interplay of EU and domestic procedural rules regarding freezing and similar orders.

   

  Cieľová skupina: 

  Judges and prosecutors from all EU Member States 

   

  Miesto konania: Taliansko, Scandicci

  Jazykový režim seminára: anglický jazyk

  Finančné podmienky: v prílohe

   

  V prípade, že nevyplníte prihlásenie na našom portáli vaše prihlásenie nebude môcť byť akceptované. Poradie Vášho prihlasovania sa však bude počítať podľa kliknutia na našom portáli  www.ja-sr.sk a to v zmysle zásad pre výber účastníkov. 

   

  Účasť na seminári je podmienená akceptáciou zo strany EJTN.  

   

  Pripomíname Vám povinnosť nahrať vlastnoručne podpísané, oskenované čestné prehlásenie o požadovanej znalosti cudzieho jazyka (postup tu: http://www.ja-sr.sk/node/3837) do svojich osobných súborov v prípade, že ho tam ešte nemáte nahraté.

   

  Zároveň pripomíname povinnosť každého účastníka zahraničného seminára nahrať do 15 dní od návratu z podujatia správu zo zahraničnej cesty.  Správa zo zahraničnej cesty pre účely JA SR môže byť rovnaká, akú odovzdávate vo svojej inštitúcii alebo v EJTN. V zásade by mala obsahovať dátum, miesto, čas konania akcie, organizáciu, obsah podujatia, finančné podmienky a odborný prínos pre Vašu prax, rozsah min. 1 normostrany. Ďalšie odborné spracovanie obsahu seminára uvedené v tejto správe môže byť použité s cieľom skvalitniť obsah vzdelávania v našej inštitúcii. 

   

   Nahratie dokumentu do osobných súborov: Vľavo dole pod Vašim menom kliknite na "Môj účet", následne vpravo hore kliknite na "Osobné súbory" a následne vľavo dole na "Vybrať súbor". Nahratie prebieha podobne ako pri prílohe emailu. Správa sa nahrá do systému, kde je viditeľná pre Vás a zamestnancov akadémie.


   

   

  Odborný garant: 
  EJTN
  Primárna cieľová skupina: 
  Sudcovia
  Prokurátori
  Počet účastníkov: 
  1
  Tajomník JA pre prípravu: 
  jUDr. Dagmar Hupková
  Urgentná komunikácia: 
  dagmar.hupkova@justice.sk
  PrílohaVeľkosť
  OG2018_CFP_EN.pdf774.67 KB
  FAQ_section (2) - 2018.pdf721.88 KB
  2018 - prihlasovanie a finančné podmienky účasti na zahraničných seminároch.pdf228.42 KB