Inštitút vzdelávania MS SR v Omšení

Inštitút vzdelávania Ministerstva spravodlivosti SR sa nachádza v katastri obce Omšenie v bezprostrednej blízkosti kúpeľného mesta Trenčianske Teplice. Táto výhodná lokalizácia v Trenčianskej vrchovine, ktorá je súčasťou Strážovských vrchov, poskytuje rôznorodé podmienky využitia voľného času. Okolité turistické chodníky i náročnejšie turistické trasy sú ideálne na letnú i zimnú turistiku, cykloturistiku, skalolezectvo, jazdectvo či rybolov.

Budova Inštitútu vzdelávania MS SR je situovaná v príjemnom prostredí Strážovských vrchov, pozostáva z ubytovacej časti s kapacitou 73 lôžok (2 apartmány 2-lôžkové, 1 izba 1-lôžková, 16 izieb 2-lôžkových), troch prednáškových miestností( veľká -  maximálna kapacita miestnosti je 72 osôb; optimálna kapacita miestnosti (okrúhly stôl) je 52 osôb, malá - maximálna kapacita miestnosti je 50 osôb; optimálna kapacita miestnosti (okrúhly stôl) je 36 osôb, PC miestnosť - 10 zosieťovaných zostáv), stravovacej jednotky (jednotné celodenné stravovanie s obsluhou, vegetariánska strava na požiadanie,  72 miest na sedenie) a bufet pultový predaj. Školiace miestnosti sú vybavené ozvučovacím systémom a projektorom prepojeným s PC, miestnosti sú klimatizovaná.

Najvyhľadávanejšími turistickými cieľmi v okolí sú chránené územie Omšenská Baba (668 m), Žihľavník/Baske (955 m), Vápeč (956 m), Homôľka (906 m), Kráľovec (557) či Klepáč (575) s východiskovými bodmi z Omšenia, Dolnej Poruby či Trenčianskych Teplíc. Priamo pod objektom detašovaného pracoviska sa nachádza vodná nádrž Omšenská priehrada s vhodnými podmienkami pre rybolov. Neďaleký kúpeľný park ponúka možnosť pasívneho i aktívneho oddychu (tenis, minigolf, detské ihrisko). Blízkosť kúpeľného mesto tiež umožňuje využitie bohatej ponuky kúpeľných, gastronomických, športových či kultúrnych služieb.

 

 

 

Kúpeľné služby

Trenčianske Teplice patria medzi naše najstaršie a najznámejšie kúpele zamerané predovšetkým na liečbu chorôb pohybového a nervového ústrojenstva. Návštevníkom ponúkajú paletu kúpeľných procedúr od minerálnych kúpeľov v termálnej vode, cez rôzne druhy masáží, vodoliečbu, elektroliečbu až po bahenné, parafínové či suché zábaly a množstvo iných procedúr.

 

 

Skalolezectvo

Skalné steny vhodné na skalolezectvo ležia severovýchodne od Trenčianskych Teplíc na konci Kamenickej doliny. Nazývajú sa Kamenné vráta. Južná stena pravej skaly je vysoká 40 m a široká 150 m. Je na nej vyznačených približne 30 výstupných ciest.

 

 

Poľovačka

Cieľová oblasť je obľúbeným poľovníckym revírom, poľovať je možné v okolitých lesoch na jelene, srny, diviaky, muflóny, daniele či líšky.

 

 

Rybolov

Vodná nádrž Omšenská priehrada ponúka možnosti rybolovu rýb ako: sumec, lieň, kapor, šťuka a i.

 

 

Jazdectvo

Jazdecký klub Žihľavník v Omšení ponúka jazdy na koči, na saniach, v konibuse či jazdy v sedle - jazdenie v jazdiarni, westernové jazdenie, vodenie a pod.

 

 

 

Tipy na výlety do okolia

Beckov 40 km

Bojnice 60 km

Čachtice 40 km

Čičmany 50 km

Piešťany 50 km

Rajecká Lesná 70 km

Tematín 50 km

Trenčín 16 km