Dôležité odkazy na webstránky:

Taliansko, Scandicci - Kybernetické trestné činy, medzinárodná spolupráca v trestných veciach

  Číslo: 
  CR/2018/09
  Druh: 
  viacdenný
  Typ: 
  Zahraničné semináre
  Plný názov: 
  Cybercrime, Problems of Jurisdiction an International Cooperation in Criminal Matters
  Miesto konania: 
  School for the Judiciary, Italy
  Termín: 
  27. September 2018 - 9:00 - 28. September 2018 - 14:00
  Dátum uzávierky prihlášky: 
  24. Jún 2018

  Popis:

  One-day-and-a-half training based on a ‘learn-by-doing' methodology. Judges and prosecutors from all member States will be involved in a series of practical workshops addressing problems of jurisdiction and international cooperation in cybercrime, working on case scenarios inspired by real facts and involving both national and cross-border judicial cooperation.

   

  Participants will comment on the practical cases according to their national legal systems and, most importantly, learn about their colleagues' systems in counterpart Member States. The seminar will address such issues as international framework on cybercrime, the conflict of jurisdiction and cross-border access to data, remote access to digital data, open source evidence, international cooperation in criminal matters in the light of the EIO.

   

  Participants will be assisted by international and national experts, Europol and Eurojust representatives. The training will include presentations on the role of Europol and EUROJUST in judicial cooperation in criminal matters, as well as a framework lecture on the topic of the training's practical case.

   

  Cieľová skupina: 

  Judges and prosecutors from all Member States with preference for those involved in judicial cooperation in criminal matters and/or dealing with cross-border criminal cases and cyvercrime.

   

  Miesto konania: Taliansko, Scandicci

  Jazykový režim seminára: anglický jazyk

  Finančné podmienky: v prílohe

   

  V prípade, že nevyplníte prihlásenie na našom portáli vaše prihlásenie nebude môcť byť akceptované. Poradie Vášho prihlasovania sa však bude počítať podľa kliknutia na našom portáli  www.ja-sr.sk a to v zmysle zásad pre výber účastníkov. 

   

  Účasť na seminári je podmienená akceptáciou zo strany EJTN.  

   

  Pripomíname Vám povinnosť nahrať vlastnoručne podpísané, oskenované čestné prehlásenie o požadovanej znalosti cudzieho jazyka (postup tu: http://www.ja-sr.sk/node/3837) do svojich osobných súborov v prípade, že ho tam ešte nemáte nahraté.

   

  Zároveň pripomíname povinnosť každého účastníka zahraničného seminára nahrať do 15 dní od návratu z podujatia správu zo zahraničnej cesty.  Správa zo zahraničnej cesty pre účely JA SR môže byť rovnaká, akú odovzdávate vo svojej inštitúcii alebo v EJTN. V zásade by mala obsahovať dátum, miesto, čas konania akcie, organizáciu, obsah podujatia, finančné podmienky a odborný prínos pre Vašu prax, rozsah min. 1 normostrany. Ďalšie odborné spracovanie obsahu seminára uvedené v tejto správe môže byť použité s cieľom skvalitniť obsah vzdelávania v našej inštitúcii. 

   

   Nahratie dokumentu do osobných súborov: Vľavo dole pod Vašim menom kliknite na "Môj účet", následne vpravo hore kliknite na "Osobné súbory" a následne vľavo dole na "Vybrať súbor". Nahratie prebieha podobne ako pri prílohe emailu. Správa sa nahrá do systému, kde je viditeľná pre Vás a zamestnancov akadémie.

   

   

  Odborný garant: 
  EJTN
  Primárna cieľová skupina: 
  Sudcovia
  Prokurátori
  Počet účastníkov: 
  1
  Tajomník JA pre prípravu: 
  JUDr. Dagmar Hupková
  Urgentná komunikácia: 
  dagmar.hupkova@justice.sk
  PrílohaVeľkosť
  Corporate_Financial_Policy -2018.pdf563.39 KB
  FAQ_section (2) - 2018.pdf721.88 KB
  2018 - prihlasovanie a finančné podmienky účasti na zahraničných seminároch.pdf228.42 KB