Sídlo Justičnej akadémie v Pezinku

 

Sídlo Justičnej akadémie sa nachádza v Pezinku v Západoslovenskom kraji. Od novembra 2007 Justičná akadémia dostala do správy majetku zrekonštruovanú budovu v areáli bývalých kasárni na Suvorovovej ulici v Pezinku (vedľa budovy Špecializovaného trestného súdu). 

Táto lokalizácia v meste Pezinok je veľmi výhodná vzhľadom na blízkosť k hlavnému mestu Bratislava, ako aj na množstvo zaujímavých miest na kultúrne a turistické vyžitie, ktoré táto oblasť ponúka.

V budove Justičnej akadémie sa nachádzajú kancelárske priestory vedenia akadémie, pedagogický zbor, ako aj pre administratívnych

mesto Pezinok 

pracovníkov akadémie, priestory knižnice, jedna počítačová miestnosť s 13 počítačmi s pripojením na internet, veľká učebňa s dataprojektorom (38 miest), dve zasadacie miestnosti (35 miest a 15 miest), multifunkčná miestnosť (Justičná akadémia v nej organizuje väčšie vzdelávacie aktivity pre cca 90 účastníkov a pre účely Špecializovaného trestného súdu slúži ako pojednávacia miestnosť). Ku všetkým zasadacím miestnostiam je k dispozícii moderné bezdrôtové ozvučenie zn. BOSCH.

Ubytovacie kapacity: V budove akadémie v Pezinku je k dispozícii 17 dvojlôžkových izieb a 2 apartmány.

Ako sa tam dostanete ? Veľmi jednoducho. Ak cestujete zo smeru Bratislava na križovatke pri železničnej stanici odbočíte doľava. Na kruhovom objazde použijete tretí výstup a asi po 700 m sa ocitnete pred vchodom do areálu. Ak cestujete zo smeru Senec, pri vjazde do Pezinka odbočte na smer Malacky. Na kruhovom objazde použijete tretí výstup. Asi po 1 km prídete na ďalší kruhový objazd, na ktorom použijete druhý výstup, a asi po 700 m sa ocitnete pred vchodom do areálu..

Pezinok je súčasťou turistického projektu Malokarpatská vínna cesta, ktorá spája obce a mestá Malokarpatského regiónu s vinohradníckymi a vinárskymi tradíciami od Bratislavy až po Smolenice.

Mesto je zaujímavé pre turistov jednak vďaka svojím historickým pamiatkam (o. i. sú z nich vytvorené dva produkty cestovného ruchu: Historický okruh po centre mesta a Banský náučný chodník), známym kultúrnym podujatiam nadmestského významu, jedinečným muzeálnym a umeleckým expozíciám (vinohradnícko-vinárska expozícia v Malokarpatskom múzeu, expozícia predmetov získaných archeologickým výskumom Pezinka a prvá a jediná Galéria insitného umenia na Slovensku, ktorá sa nachádza v zrekonštruovanom Schaubmarovom mlyne so zachovalou mlynskou technikou) a v neposlednom rade svojím programom tzv. vínneho turizmu - ochutnávkami vína a gastronomických špecialít, ako aj tradičnými vinárskymi podujatiami (Vínne trhy v apríli, Vinobranie v septembri, Svätomartinské požehnanie mladého vína (11. novembra) a Deň otvorených pivníc (v novembri).

Okolie Pezinka ponúka príležitosti pre zimnú i letnú turistiku a relax - značkované turistické chodníky v Malých Karpatoch, v Areáli zdravia Rozálka tenis a jazda na koňoch, mestská krytá plaváreň, squashová hala a v zime sánkarske a lyžiarske (zjazdárske i bežkárske) terény s umelým zasnežovaním a 5 vlekmi na vrchu Baba.

Čo sa deje v Pezinku a jeho okolí nájdete - TU.

 Sídlo JA v Pezinku

 Počítačová učebňa

 Sídlo Justičnej akadémie v Pezinku

 Počítačová učebňa

rokovacia miestnosť

knižnica

 Rokovacia miestnosť

Knižnica