Vzdelávacie a rehabilitačné centrum prokuratúry Slovenskej republiky v Krpáčove

 

V pôvabnej podhorskej oblasti Horehronia v Nízkych Tatrách sa nachádza rozsiahle turistické stredisko Krpáčovo. V centre strediska je situovaná umelá vodná nádrž, ktorá sa v lete využíva ako kúpalisko. Krpáčovo je súčasťou Národného Parku Nízke Tatry (NAPANT) od roku 1978. V tichom ihličnatom lese je vybudovaný veľký počet hotelov, penziónov a súkromných chát. Taktiež sa tu nachádza Vzdelávacie a rehabilitačné centrum prokuratúry Slovenskej republiky. Samotná budova má štyri podzemné a tri nadzemné podlažia. Okrem ubytovacej časti, ktorá má kapacitu cca 80 osôb (2 a 3 posteľové izby),

vodná nádrž 

tu nájdete jednu väčšiu zasadačku (cca 50 miest) a jednu menšiu zasadačku (cca 20 miest). V spodnej časti sú bazén (10 x 4 m), malá posilňovňa a sauna s wellness centrom. V hornej časti je k dispozícii stolný tenis, biliard a šípky. Súčasťou budovy je nočný bar. Vonkajší areál skrýva dve tenisové, resp. volejbalové ihriská s betónovým povrchom.

Ako sa tam dostanete? Veľmi jednoducho. Na ceste medzi Banskou Bystricou a Breznom pribrzdíte v obci Lopej budete hľadať smerové tabule s názvom Krpáčovo, ktoré vás tam dovedú. Po zídení s hlavnej cesty je to približne 10 km.

Turista si tu príde na svoje počas celého roka. Na jar okolité lúky zakvitnú nepreberným množstvom farieb, jeseň uspokojí každého hubára, v zime si prídu na svoje lyžiari. Pre nich sú tu okrem bežeckých tratí aj dva moderné umelo zasnežované lyžiarske vleky Tatrapoma a dva vleky pre začiatočníkov. Ďalšie zjazdovky sú na Chopku Srdiečku, Mýte pod Ďumbierom a v neďalekých Táľoch, kde je vybudované aj prvé majstrovské 18 jamkové golfové ihrisko na Slovensku „Gray bear" (Sivý medveď).

Krpáčovo leží blízko vyústenia Vajskovskej doliny, ktorá je jednou z najdlhších a najkrajších dolín v mikroregióne Chopok-juh. Vajskovská dolina je málo poznačená civilizáciou a tak dýcha romantikou. Turistov v nej uchvacujú mohutné vodopády Vajskovského potoka, neobyčajné scenérie a divé úbočia Skalky. Pozoruhodnosťou Krpáčova je ponorný potok. 8 km od strediska sa nachádza Bystrianska jaskyňa.


OKOLIE: vodná nádrž Krpáčovo, Bystrá dolina (Tále), prírodné kúpalisko Tále, Dolná Lehota, Horná Lehota, Lopej.

Krpáčovo

bazén

Vzdelávacie a rehabilitačné centrum prokuratúry  Slovenskej republiky Krpáčovo

bazén

ihrisko

sauna

 ihrisko

 suchá sauna