Ako sa prihlásiť na podujatie

Na podujatie Justičnej akadémie Slovenskej republiky (ďalej len "akadémia") je možné prihlásiť sa výlučne elektronicky cez portál akadémie.

 

Elektronické prihlásenie na podujatie akadémie je možné z internetového portálu akadémie a môže ho realizovať iba osoba, ktorá je autorizovaným uživateľom portálu. Na vzdelávacie podujatie sa môže účastník prihlásiť výlučne osobne, prihlásenie každého účastníka je viazané na jeho jedinečnú e-mailovú adresu.

 

Elektronické prihlásenie je možné z akéhokoľvek počítača s pripojením na internet. Nie je dôležité, či sa autorizovaný užívateľ prihlasuje sám zo svojho počítača. Systém eviduje, z ktorého konta autorizovaného uživateľa a z ktorého počítača (IP adresy) bolo prihlásenie uskutočnené.

 

Postup pri prihlásení:

  1. Otvorte internetový prehliadač a do poľa pre adresu vyhľadávania zadajte www.ja-sr.sk
  2. Prihláste sa ako autorizovaný užívateľ internetového portálu zadaním užívateľského mena (bez diakritiky) a hesla, ktoré každý autorizovaný užívateľ obdržal v e-maile, do prihlasovacieho panelu menu, ktorý je umiestnený v ľavej časti menu dole.
  3. Po úspešnom prihlásení sa na portál ako autorizovaný užívateľ (v ľavej časti menu v 3. paneli zhora je v prvom riadku uvedené Vaše užívateľské meno) kliknite na položku Aktívne podujatia (1. položka v 2. paneli menu zhora vľavo) a otvorí sa Vám karta so zoznamom podujatí akadémie, na ktoré je možné sa v aktuálnom čase prihlásiť.
  4. Základné Informácie o jednotlivých podujatiach uvedených v zozname aktívnych podujatí (tzv. informačný formulár) sa Vám zobrazia po kliknutí myšou na príslušný názov podujatia.
  5. Pri každom podujatí je na pravej strane obrazovky aktívny odkaz prihlásenie, po kliknutí na ktorý sa Vám zobrazí/otvorí elektronická prihláška na príslušné podujatie.
  6. Vyplňte jednotlivé položky elektronickej prihlášky (položky označené červenou hviezdičkou sú povinné). Do nasledujúceho okna/poľa prihlášky sa dostanete po kliknutí na klávesu Tab (tabulátor, nahádza sa na klávesnici vedľa písmena Q vľavo).
  7. Odošlite prihlášku kliknutím na tlačidlo/odkaz  "Pošli".
  8. Ak niektoré polia elektronickej prihlášky nevyplníte, resp. vyplníte nesprávne, systém Vás pri pokuse o prihlásenie upozorní na to, ktorú položku prihlášky je treba opraviť/doplniť, aby bolo prihlásenie úspešné.
  9. To, či sa Vám podarilo úspešne prihlásiť seba alebo inú osobu na podujatie Justičnej akadémie si môžte overiť tak, že vedľa názvu príslušného seminára (vpravo) kliknete na odkaz prihlásení. Otvorí sa Vám zoznam prihlásených osôb na dané podujatie. V zozname prihlásených by malo byť uvedené aj Vaše meno.

 

Ak máte akýkoľvek problém s elektronickým prihlásením na podujatie Justičnej akadémie Slovenskej republiky, obráťte sa prosím telefonicky na administrátora portálu Ing. Martina Witkovského (tel: 033/ 88 18 316, skrátená voľba 18 316) alebo pošlite e-mail sem: martin.witkovsky@justice.sk